Způsob platby

Jelikož se snažíme na objednávky betonu reagovat rychle a zajistit tak dodávku betonu v co nejkratší možné době, uzpůsobili jsme tomu také metody platby. Aktuálně máte možnost zvolit ze tří metod úhrady platby za objednávku betonu a jeho dopravu:

  • Platba v hotovosti
  • Bankovní převod
  • Platební kartou
  • Online bankovní převod - PayU

Platba v hotovosti

Platba v hotovosti probíhá přímo na stavbě po příjezdu domíchávače nebo nákladního auto. Platba je prováděna přímo řidiči, který Vám beton přiveze oproti předání příjmového pokladního dokladu.

Bankovní převod

Tento způsob platby je vhodný pro zákazníky, kteří plánují objednávku a dodávku betonu minimálně za 2 nebo 3 dny. Všechny banky mají podle zákona č. 284/2009 Sb., o platebním styku povinnost převést finanční částku na účet příjemce následující pracovní den po odeslání platby. Nicméně pokud je platba zadána například 23:59 v pondělí, může se stát, že za na účtu příjemce objeví 23:59 ve středu. Je tedy nutné počítat spíše se 2 dny mezi samotnou objednávkou a platbou a dodávkou betonu.

Víte-li tedy dostatečně dopředu termín, kdy potřebujete dodávku betonu uskutečnit, je tato platba pro vás výhodná, jelikož si za tuto transakci bankovní instituce většinou neúčtují žádný poplatek.

Platba platební kartou - PayU


V dnešní době je velmi často využívána tzv. online platba platební kartou. Jedná se o velmi bezpečný a hlavně rychlý způsob úhrady objednávky betonu a jeho dopravy. Platba je možná provést pouze z platebních karet VISA nebo MASTERCARD. Pokud chcete uskutečnit online platbu platební kartou, musíte mít povolenu platbu od své banky, nejčastěji se povoluje v internetovém bankovnictví, a také nastaven dostatečný limit pro tuto platbu.

Při zvolení online platby kartou budete přesměrovány na stránky vaší bankovní instituce, která umožňuje zadání údajů potřebných k realizování platby. Transakce je provedena během několika málo sekund a probíhá online a v reálném čase. Pouze malou chvíli po realizaci platby vidíme, zda platba proběhla v pořádku a můžeme tím rychleji vyřizovat objednávku betonu. Banka nám pouze sdělí, zda platba proběhla úspěšně a veškeré finance jsou až do samotné realizace pouze blokovány na účtu banky. Veškerý přenos dat je zabezpečená pomocí SSL protokolu a certifikován a kontrolován Českou národní bankou.

Za online platbu platební kartou je účtován transakční poplatek 1,25% z hrazené částky, který si účtuje platební brána PayU.

Online bankovní převod

Největší výhodou online bankovního převodu je zpracování plateb v reálném čase, díky kterému se nezdržujeme čekáním na provedené běžného převodu. Potvrzení o převodu peněz dostaneme téměř okamžitě a můžeme tedy začít zajišťovat včasnou dodávku betonu. Bezpečnost převodu garantuje vaše banka, jelikož transakce se provádí přímo v jejím prostředí, jež je zabezpečeno bankovními systémy. Platební příkaz budete mít předvyplněný a stačí jej pouze zkontrolovat a poté ověřit SMS kódem, který přijde na váš mobilní telefon.

Za online bankovní převod si bankovní instituce účtují transakční poplatek ve výši 1% z hrazené částky.

V případě špatného přesměrování na platební bránu, chybě na straně poskytovatelů online převodů nebo výpadku internetu vyčkejte na příchod shrnutí objednávky betonu na váš e-mail, kde je možné se pomocí odkazu opět dostat na platební brány a uskutečnit platbu za beton.

V případě jakýchkoliv dotazů k platbám nás neváhejte kontaktovat na našem mailu info@mujbeton.cz nebo na telefonu 601 394 170.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa