Jak to funguje

1. krok - Výběr města, obce nebo ulice

Prvník krokem pro úspěšné obejdnání betonu je zadání města, obce nebo ulice. Jedná se o místo, kam budete chtít beton přivést. Čím více upřesníte místo dodávky, tím lépe dokážeme prostednictvím google map lokalizovat Vaši pozici a vybrat tak nejbližší betonárnu. Můžete zadat také číslo popisné a pokud je v databázi, tak lokalizujeme přímo Váš dům.

2. krok - Upřesnění místa, dne a času dodávky betonu

V následujícím kroku pomocí přetažení modrého kurzoru (skákající šipky) upřesněte místo dodávky betonu. Mapu si můžete roztáhnout na celou šíři obrazovky pomocí šipky. V pravém horním rohu můžete přepnou zobrazení mapy na satelitní a v levém rohu si můžete mapu přibližovat a oddalovat tlačíky plus a mínus. Pro přibližování a oddalování můžete také použít kolečka na myši.
Čas dodávky můžete zvolit v určitém rozmezí a dispečer Vás poté kontaktuje a upřesní si s Vámi konkrátní hodiny dodávky betonu.

3. krok - Výběr správného typu betonu

Důležitým krokem pro úspěšné dokončení objednávky je zvolit typ betonu. V případě, že víte co budete betonovat, ale nevíte přesně, jaký typ betonu máte zvolit, vyberte beton na záložce "podle použití". Zvolte požadovanou konstrukci a systém Vám vybere nejvhodnější typ betonu.
Pokud už znáte označení betonu, který budete potřebovat, můžete si v záložce „podle označení“ zvolit požadovaný typ betonu. Tento výběr je vhodný pro ty, kteří mají označení betonu uvedeno v projektové dokumentaci, znají třídu betonu, kterou potřebují nebo odebírají beton častěji a jsou si výběrem naprosto jistí.
Další možnost je výběr pro jiné použití. Pokud víte, co chcete betonovat, ale nejste si vůbec jistí výběrem betonu a mezi předvolenými konstrukcemi jste nenašli tu vaši, tak neváhejte svůj požadavek napsat nám v záložce „jiné použití“. V co nejkratší době se vám ozveme a nejvhodnější typ betonu Vám doporučíme.

4. krok - Výběr množství betonu

Volba správného množství betonu je také velmi důležítá. Pokud máte krychlovou nebo kvádrovou konstrukci a znáte její rozměry, můžete je zadat do výpočtu podle krychle. Pokud budete dělat válcovou konstrukci, můžete rozměry zadat do výpočtu podle válce. Je-li vám však již požadovaný objem betonu znám, není nic jednoduššího než jej zadat do pole "množství betonu" přímo.

5. krok - Výběr dopravy, platby a doplnění fakturačních údajů

V poslední části objednávky vás čeká výběr dopravy. Pokud máte zvolenou konzistenci betonu S1 nebo S2 tak vám systém automaticky vybere dopravu pomocí korby nebo sklopky. Tyto konzistence není možné převážet v domíchávačích, jelikož je není možné z bubnu domívhávače dostat. Pokud máte k dispozice vlastní dopravní prostředek, tak můžet samozřejmě zvolit osobní odběr.

V případě volby konzistence S3, S4 nebo S5 vám systém automaticky předvolí dopravu pomocí domíchávače. Tyto konzistence není možné převážet na korbě, jelikož by obsahují více vody a ta by ze směsi mohla vytéct a tím by byla výrazně ovlivněna hydratační reakce a následná pevnost betonu.

Další volbou je volba platby. Tu je možné uskutečnist bankovním převodem, který je nutné udělat co možná nejdříve a také minimálně se dvoudenním předstihem, než budete chtít dodat beton. Jednoduššími způsoby platby jsou platby platební kartou nebo online bankovní převod, kdy je ihned vidět, zda platba proběhla v pořádku.

Posledním krokem je vyplnění fakturačních údajů, doplnění informací, které bychom měli znát a můžete objednávku odeslat.


Jak celý proces objednání betonu probíhá se můžete také podívat na následujícím videu.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa